Buldoček a prominenti

Pridané: 03.04.2022

Francúzsky buldoček je prosto neprehliadnuteľný typ domáceho maznáčika. Či chcete alebo nie, s buldočkom po svojom boku vás budú ľudia oslovovať na ulici vďaka jeho rozkošnosti, niekedy sa možno budú smiať na jeho komickej "chôdzi" či batmanovských uškách, môže sa aj stať že Vášho buldočka budú považovať za mopsa, prípadne nejaké "bojové plemeno". V každom prípade sa pripravte na to, že o vašom šarmantnom "frbulkovi" s vami budú chcieť ľudia diskutovať a filozofovať.

S určitosťou vám vieme prezradiť, že s francúzskym buldočkom sa nudiť nebudete. A keď ste náhodou vlk samotár vedzte, že s buldočkom nájdete veľkú komunitu parťákov.

Taktiež veľa známych osobností podľahlo čaru tohto večne pozitívne naladeného chrochtáčika. Zopár si ich predstavíme, z minulosti aj z prítomnosti.

 


Henry de Toulouse-Lautrec, 1864-1901, žil a maľoval v zábavn
ej štvrti Montmartre v Paríži.

Práve na tomto mieste zvečnil mnoho kresieb "Boubouleho", francúzskeho buldočka madame Palmyre. Tá bola majiteľkou podniku, kde Toulouse-Lautrec trávil veľa času.Taktiež rodina ruského cára sa rada obklopovala "malými Francúzmi". Na fotke druhorodená cárova dcéra Tatiana dostala na svoje 17. narodeniny buldočka "Ortina".Slávny ruský klenotník Carl Fabergé zhotovil z polodrahokamov niekoľko malých sošiek vyššie spomínaného buldočka "Ortina", ktoré sa momentálne nachádzajú po celom svete. Slávny módny návrhár Yves Saint Laurent vlastnil strakatého buldočka "Moujika". Mnohí ľudia z jeho okolia sa divili biblickému veku jeho verného priateľa, pretože len málokto vedel, že existovala celá rada Moujikov. Akonáhle jeden zahynul, bol nahradený novým.Andy Warhol, priateľ Saint Laurenta, vytvoril celú radu obrazov s motívom "Moujika", ktoré sa ešte aj dnes dajú objednať ako plagáty v internetových obchodoch.


 

 Dwayne "The Rock" Johnson chcel vziať svojho gaučového buldočka "Hobbsa" na prechádzku na čerstvý vzduch. No po necelých 2 kilometroch pochopil, že to nebude pre neho to pravé orechové a tak ho musel na rukách odniesť späť domov. Podľa výrazu si Hobbs túto situáciu evidentne dosť užíva. Hugh Jackman je milovník psíkov. Jeho buldoček "Dali" je pomenovaný po obľúbenom umelcovi Hughovho syna Oscara Salvadorovi Dalim. Celá rodina Jackmanovcov je presvedčená o tom, že Dali s jeho odvážnou povahou je presne to čo potrebujú.


 

Lady Gaga nemá len jedného, dvoch ale rovno troch francúzskych buldočkov. Tak veľmi sa zamilovala do svojej prvej buldočej slečny "Miss Asia", že si zaobstarala ďalších dvoch chrochtošov, psíka "Kojiho" a psíka "Gustava".
Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2019 - 2024 © buldocek.sk